Chráníme přírodu

První květnový týden  jsme se v družině věnovali ochraně přírody. Povídali jsme si o smyslu třídění odpadu, procházeli jsme obcí a všímali jsme si barevných kontejnerů. Také jsme zašli na obecní úřad pro pytle na tříděný odpad.  Vyrobili jsme na téma třídění odpadů nástěnku a vytvořili jsme si křížovku zaměřenou na toto téma. S dětmi jsme také hráli různé hry, třeba hru na zelenou. Celým týdnem nás provázela knížka Třídilka, kterou napsaly děti z jiných škol. Sami jsme si zkusili vytvořit také svůj vlastní příběh. 

Jak se Tonda a Martin naučili třídit odpad
Byla nebyla jedna školka, u té školky byly kontejnery. Těm kontejnerům vládl skřítek. Každý večer vyklízel žlutý a modrý kontejner. Jednou šli dva rošťáci dát papír a plast, jenže oni to prohodili. Papír dali do žlutého a plast do modrého kontejneru. Skřítek se tím živil a nemohl jíst papír a plast pomíchaný. Taky bychom nemohl jíst neznámé jídlo se špatným receptem. Jednou večer šli rošťáci dát papír a plast, byl už večer. Skřítek si je odchytl, naučil je třídit odpad. A jeden rošťák se zeptal, jak se jmenuješ. A skřítek řekl: jmenuji se skřítek, rošťák zakřičel: ne! Rošťák odpověděl: musíš se jmenovat jménem, jako my. Já jsem Tonda a kámoš je Martin. A skřítek řekl, tak dobrá jsem skřítek Třídílek a vy dva šupte domů a nashledanou. Tak ahoj!
Ten skřítek byl ale fousatý a také moc hodný, naučil nás třídit odpad. Tak ahoj kamarádi a dobrou!
                                                                                                                               (Nela, 3. ročník ZŠ Plavy)

 

Další informace